O Nas

Polska Szkoła Doksztalcająca im. Marii Skłodowskiej -Curie jest instytucją społeczną, która istnieje przy Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Irvington, NJ i mieści się w parafialnym konwencie przy 6 Smalley Terrace. Szkoła jest zarejestrowana w Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce i w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granica.

Szkoła pod kierunkiem doświadczonych Pedagogów prowadzi naukę języka polskiego, historii i geografii Polski, muzyki i religii w oddziałach od przedszkola do klasy ósmej z możliwością kontynuowania nauki w liceum.

Edukacja odbywa się w oparciu o program nauczania i podręczniki zalecane przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających.

Uczniowie poszerzają swoje wiadomości z zakresu polskich obyczajów i obrzędów ludowych.

Zajęcia odbywają się w soboty od godz.9 rano do 2 po południu.

Mała liczba uczniów w klasach umożliwia systematyczną i indywidualną pracę z każdym uczniem.

Uczniowie, uczestnicząc w organizowanych przez polonijne organizacje konkursach i uroczystościach, kontynuują wytworzone przez lata tradycje.

Polska Szkoła Dokształcająca im. Marii Skłodowskiej-Curie w Irvington, NJ jest nie tylko polską placówką kształcenia dzieci i młodzieży w duchu polskości, ale jest również pięknym i wzruszającym fragmentem historii życia polskich emigrantów, którzy ponad 50 lat temu w tej części świata, starali się stworzyć dom oparty na polskich tradycjach, wartościach i miłości do odległego kraju.